Навчання без муки: як допомогти дитині стати розумнішими

Які батьки не мріють, щоб їхній малюк зростав не просто здоровим, а тямущим і кмітливим? Звичайно, частина здібностей передається генетично, але не менш важливо створити дитині умови для розвитку: займатися спеціальними іграми, забезпечити хороші умови життя, частіше розмовляти, займатися гімнастикою, продумати раціон… Саме на останньому пункті потрібно зупинитися докладніше.

Щоб мозок розвивався правильно, а зв’язку в ньому формувалися активно, дитині потрібні вітаміни і вітаміноподібні речовини, мінерали, жирні кислоти. До таких належить і омега-3, яка не виробляється організмом самостійно. Вона міститься в м’язах глибоководної морської риби, яку потрібно давати діткам не менше трьох разів на тиждень. Новонароджені отримують омега-3 з молоком мами, але після закінчення грудного вигодовування їм нізвідки поповнювати запаси кислоти. Це загрожує затримкою в розвитку, неправильним формуванням нейронних зв’язків у мозку.

Омега-3 і мозок - дружба навіки

  • Омега-3 необхідні для утворення нових нейронів і зв’язків між ними. Ці процеси найактивніше проходять у віці 1-3 років. У цей час у дітей прискореними темпами розвивається і збільшується мозок – вже в півтора року його вага становить 75% ваги мозку дорослої людини, а в два роки – повністю відповідає структурі дорослого.
  • Без Омега-3 сповільнюються процеси мієлінізації нервових волокон, які необхідні для формування поведінкових, рухових, сенсорних функцій.
  • Омега-3 необхідна для підвищення концентрації уваги і розвитку пам’яті. Мамам маленьких непосид з синдромом гіперактивності обов’язково потрібно давати своїм чадам рибу або спеціальні добавки, які допоможуть зробити діток більш уважними і посидючими.
  • Омега-3 вбудовується в мембрани клітин головного мозку, причому як зовні, так і зсередини. Це критично важливий будівельний матеріал, своєрідні «цеглинки», з яких закладається фундамент правильного розвитку і високого інтелекту.
  • Омега-3 покращує проходження нервових імпульсів у мозку. Це необхідно для розвитку пам’яті, розумового розвитку, регуляції настрою.
  • Омега-3 в достатній кількості – необхідна умова для психологічного спокою дитини, його швидкого розвитку. Доведено, що дітки з достатньою кількістю. Омега-3 в раціоні швидше освоюють нові навички, раніше починають розмовляти, активніше вирішують логічні завдання, більш спостережливі і уважні.

До двох-трьох років мозок дитини розвивається стрімкими темпами. Він формує нові нейрони, будує зв’язки між ними, збільшується в розмірах і обсягах, стає набагато складніше за структурою. Щоб ці процеси йшли активно і вчасно, малюка потрібно забезпечити «будівельним матеріалом» для мозку – поліненасиченими жирними кислотами омега-3.

Частіше давайте дитині якісну морську рибу або підберіть спеціальні добавки – до речі, традиційного риб’ячого жиру буде явно недостатньо! І малюк буде радувати вас новими словами, вміннями, навичками – від малювання або вміння зав’язувати шнурки до читання віршів напам’ять!

Рубрики

Цікаві статті

Читайте в рубриці

Форма обратной связи*

Всегда рады ответить на вопросы. Один из наших опытных экспертов охотно предоставит вам обратную связь в кратчайшие сроки.