Омега-3: чому без неї не можна

Сьогодні модно бути здоровим: активний ритм життя вимагає безліч енергії, без активної роботи мозку не вийде швидко приймати рішення, та й на походи по лікарях просто шкода витрачати час! А зберегти здоров’я міцним допоможе правильно збалансований раціон. І мова йде не тільки про білки та вуглеводи, а й про жирні кислоти, а точніше – про поліненасичені ЖК. Однією з них є омега-3, яка міститься виключно в рибі. Пам’ятаєте, як в дитинстві мами буквально силою в нас вливали риб’ячий жир? Заради неї, незамінної ПНЖК.

Як визначити недостатність Омега-3

Максимальна кількість цієї кислоти є в морській рибі, що живе на глибині. До речі, рибні дні в раціоні потрібні як мінімум двічі-тричі на тиждень.

Як визначити, що корисного жиру в організмі недостатньо? Якщо організм не отримує потрібну кількість омега-3, може знизитися імунітет, постраждати нервова система, серце і судини. Лікарі стверджують, що з кожним роком «молодшають» інфаркти, а біль в серці або порушення кровообігу вже давно перестали бути «хворобами старих».

Якщо ПНЖК не вистачає в дитячому раціоні, у малюків можуть проявлятися затримки в розвитку, проблеми із зором, часті хвороби, тривалі запальні процеси

Синдром дефіциту уваги, гіперактивність теж можуть свідчити про те, що організму не вистачає омега-3. Саме тому потрібно їсти побільше глибоководної морської риби (в ідеалі – в сирому вигляді, як японці чи ескімоси), або, якщо це неможливо, приймати спеціальні добавки. Дуже важливо, щоб в цих добавках риб’ячий жир був не з печінки, а з м’язових тканин риби. Крім того, має бути зазначено, скільки ПНЖК міститься в кожній капсулі.

Не вся риба однаково корисна ...

Відпочинок на річці з вудкою – це прекрасно, але жоден «річковий» улов не забезпечить організм омега-3.

До групи поліненасичених жирних кислот омега-3 входять три кислоти: АЛК – альфа-ліпоєва кислота, її організм може отримувати з рослин – горіхів і насіння льону; ЕПК – ейкозапентаєнова кислота і ДГК – докозагексаєнова кислота.

Саме останні два речовини – ЕПК і ДГК – містяться виключно в морській рибі. АЛК в організмі неактивна, а ось ДГК і ЕПК – це якраз активні форми омега-3, в які може перетворюватися альфа-лінолева кислота. Тільки дуже незначна частина АЛК переходить в активні форми, тому замінити рибу рослинним маслом або горіхами не вийде: кількість «працюючої» омега-3 буде недостатньою. Частина молекул ЕПК, тобто ейкозапентаеновой кислоти, конвертується в ДГК, докозагексаєнову. Разом вони допомагають організму працювати, як хороший швейцарський годинник.

СМАРТ ОМЕГА - ЦЕ КОНЦЕНТРОВАНІ АКТИВНІ ФОРМИ ОМЕГА-3

ЗАБЕЗПЕЧИТИ ОРГАНІЗМ

необхідною кількістю омега-3 можна вживаючи в їжу якісну морську рибу не менше, ніж двічи на тиждень.

ЧИ

ПОТРІБНУ КІЛЬКІСТЬ

омега-3 можна отримати зі Смарт Омега. Вона містить активні омега-3, які видобуваються з тушок глибоководної морської риби.

найкраща ціна в офіційному магазині

 

Сестри, але не рідні

Омега-6 можна назвати двоюрідною сестрою омега-3. Вона теж незамінна, тобто не виробляється організмом самостійно. Основне її джерело – соняшникова олія. За будовою кислоти схожі, але функції у них абсолютно різні. Медики б’ють на тривогу, адже в звичайному раціоні сучасної людини омега-3 не вистачає, тому організм використовує ту саму доступну омега-6. Чим це загрожує нам з вами?

Дефіцит омега-3
«відкриває двері» для алергій

запальним процесам, які довго не загоюються, ранньому розвитку атеросклерозу

Недостатність омега-3 призводить до згущення крові

на стінках судин швидше утворюються холестеринові бляшки, підвищується ризик тромбозів

Якщо годуюча мама не отримує омега-3,
це небезпечно і для неї, і для дитини

Материнський організм всі запаси ПНЖК «відправляє» в молоко, щоб забезпечити правильний розвиток мозку і сітківки очей дитини. Сама ж мама страждає від післяпологової депресії, перепадів тиску, аритмії.

Якщо людина
НЕ ОТРИМУЄ ПОТРІБНУ КІЛЬКІСТЬ ОМЕГА-3, СТРАЖДАЄ ГОЛОВНИЙ МОЗОК,
розвиваються мігрені, падає зір і страждає сітківка очей.

Ще одна ознака недостатності ДГК і ЕПК – це
НАЙЧАСТІШІ ЗАХВОРЮВАННЯ БРОНХО-ЛЕГЕНЕВОЇ СИСТЕМИ, ХРОНІЧНІ БРОНХОСПАЗМИ

ОМЕГА-3 – ЦЕ «ВАРТА» ІМУНІТЕТУ
Її недолік погіршує взаємодію між імунними клітинами, знижує вироблення антитіл.

І на останок…

Ми можемо скільки завгодно заздрити японцям – мовляв, у них і техніка, і рівень життя, і довголіття. Якщо ж хочеться не лише нудно зітхати, а й «наздогнати і перегнати» жителів Японії – міняйте раціон, вибирайте добавки з правильним риб’ячим жиром і забезпечуйте організм ПНЖК Омега-3. Повірте, він це оцінить!

Рубрики

Цікаві статті

Недиференційована дисплазія сполучної тканини – проблема та шляхи вирішення

Т.В. Веселова, к.мед.н., асистент, кафедра сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, м. Київ Останніми роками проблема дисплазії сполучної

Читати повністю »

Читайте в рубриці

Форма обратной связи*

Всегда рады ответить на вопросы. Один из наших опытных экспертов охотно предоставит вам обратную связь в кратчайшие сроки.