Омега-3: захисна міць організму

Вітаючи близьких зі святами, ми обов’язково бажаємо міцного здоров’я, проте не завжди організм працює, як хороший швейцарський годинник. Інфекції, віруси та інша «зараза» може підстерегти будь-кого. Єдина (і, до речі, природна) захист організму – це імунна система, яка кожен день стоїть на варті здоров’я. Однак без нашої допомоги їй не впоратися.

Де шукати помічників

Перше, на що варто звернути увагу, якщо імунітет ослаблений, – це харчування. Про роль вітамінів, мікро- і макроелементів і прибутків знають практично всі. А ось про те, що раціон обов’язково повинен містити достатню кількість омега-3, – поки відомо не кожному. Це поліненасичені жирні кислоти, які організм не виробляє самостійно. Їх можна тільки отримати з їжею.

Джерелом таких кислот є морська риба. Медики радять з’їдати одну-дві порції рибних страв на тиждень. Якщо це неможливо, альтернативою стануть спеціальні дієтичні добавки, які містять омега-3.

Навіщо імунній системі омега-3

Дослідження показали, що люди, які регулярно вживають достатню кількість цих кислот, на 18-22% рідше хворіють на простудні захворювання. Омега-3 входить до складу клітинних мембран імунної системи. Мембрани – це своєрідна шкіра клітини, через яку виходять поживні речовини. Вона утримує вологу і бере участь в «спілкуванні» і взаємодії клітин між собою.

Якщо людина отримує з їжею недостатня кількість омега-3, мембрани стають менш рухливими, а реакції імунної системи на віруси і інших «ворогів» сповільнюються.

Омега-3 стимулює вироблення антитіл, покращує розпізнавання інфікованих вірусами або внутрішньоклітинними організмами клітини тіла. Крім того, ці кислоти надають таку дію на імунітет:

  • вони регулюють вироблення лейкоцитів (білих кров’яних клітин);
  • мають протизапальну дію – вогнища запалення, особливо хронічні, порушують імунітет.

Ще одна важлива властивість кислот омега-3 – це захист організму від раку. З ПНЖК утворюються речовини, які пригнічують діяльність переродилися клітин. Доведено, що у чоловіків, які споживають багато морської риби, ризик захворіти на рак простати в 2-3 рази нижче, ніж у тих, хто рибу не їсть. Жінки, які отримують потрібну кількість омега-3, рідше схильні до раку молочної залози.

Омега-3 не тільки захищає від раку, але і не дає здоровим клітинам перероджуватися, запобігає утворенню нових вогнищ. Ці кислоти знижують активність ферментів, які призводять до збільшення пухлин. Також вони грають важливу роль у формуванні протипухлинного імунітету.

Коензим-помічник

Коензим Q> 10 – це ще один природний імуностимулятор. Ця речовина забезпечує організм енергією, покращує роботу серця. Більш того, коензим стимулює вироблення імуноглобуліну, який міститься в сироватці крові, а також є ефективним антиоксидантом.

Рубрики

Цікаві статті

Недиференційована дисплазія сполучної тканини – проблема та шляхи вирішення

Т.В. Веселова, к.мед.н., асистент, кафедра сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, м. Київ Останніми роками проблема дисплазії сполучної

Читати повністю »

Читайте в рубриці

Форма обратной связи*

Всегда рады ответить на вопросы. Один из наших опытных экспертов охотно предоставит вам обратную связь в кратчайшие сроки.