Смарт Омега для здоровья и молодости

Омега-3: здоров’я і молодість надовго

У дитинстві багато хто з нас мріяв про те, щоб швидше вирости: не потрібно буде вечорами вчити уроки, носити шапку, коли мама сказала, що холодно, ніхто не заборонить зробити модну зачіску або нафарбувати нігті яскравим лаком… Однак доросле життя вносить свої корективи: замість віршів і домашніх завдань – збори, звіти і безліч роботи, а головний біль і підвищений тиск стали постійними супутниками, імунітет не рятує ні шапка, ані шалик – будь-який протяг «вилазить» нежитем, герпесом або болем у суглобах. Стригтися доводиться не лише заради краси, а й щоб позбутися посічених тьмяних кінчиків, а лак використовувати тільки оздоровчий, що зміцнює нігті…

Якщо ця картина здається знайомою, не поспішайте сумно зітхати – мовляв, таке воно, доросле життя. Справа не у віці, а в тому, що організму не вистачає деяких речовин, а саме – поліненасичених жирних кислот омега-3.

Навіщо потрібні омега-3

До середини минулого століття вчені були переконані, що омега-3 ПНЖК необхідні тільки дітям. На той момент вже знали, що ці кислоти – незамінні, тобто організм не може виробити їх своїми силами. Однак їх важливість для дорослих усвідомили значно пізніше. Сьогодні вони входять до золотого десятку речовин, здатних подовжити молодість і зберегти здоров’я. Особливу увагу прийому омега-3 ПНЖК потрібно приділити після сорокарічного рубежу: з цього часу варто збільшити їх кількість у раціоні.

Натуральних джерел таких кислот небагато. Деяка кількість омега-3 міститься в рослинних продуктах (горіхах, рослинних оліях), проте активні форми ПНЖК є винятково в океанській рибі. У ескімосів і японців – тобто у завзятих «рибоїдів» – рівень серцево-судинних захворювань набагато нижчий, ніж у інших народів. А сучасні дослідження підтверджують: у людей старше сорока років, які їдять рибу не рідше одного разу на тиждень, ризик інфаркту знижується на 43%.

Кислоти омега-3 потрібні не тільки серцю, а й мозку – клітини нашого «розуму» практично на третину складаються з цих ПНЖК. Без омега-3 неможлива нормальна робота нервової системи. Крім того, ці кислоти дуже важливі для збереження гостроти зору і здоров’я очей.

Потрібні омега-3 й іншим органам: суглобам і хрящам, шкірі, нігтям і волоссю, репродуктивній системі. Доведено, що ці кислоти блокують поширення по організму ракових клітин і запобігають появі нових осередків хвороби.

Ознаки нестачі омега-3 ПНЖК

 • «Погані» аналізи крові: висока в’язкість, підвищений рівень тромбоцитів.
 • Високий рівень ліпідів, холестерину.
 • Підвищений артеріальний тиск.
 • Ослаблення пам’яті, зниження концентрації уваги. Складнощі із запам’ятовуванням нової інформації.
 • Часті головні болі.
 • Ослаблення зору, синдром сухого ока.
 • Частий занепад сил, напади дратівливості або апатії, слабкості.
 • Суха шкіра, що лущиться, алергічні висипання.
 • Ламкі нігті і волосся.
 • Ослаблений імунітет, регулярні хвороби.
 • Запалення суглобів, зниження їх еластичності. Болі в суглобах.
 • Депресії, нервові розлади.

Доведено, що люди, які регулярно вживають рибу, зберігають ясний розум до глибокої старості. У них знижується ризик старечої деменції (недоумства), хвороби Альцгеймера.

Омега-3 ПНЖК і коензим Q10 – солодка парочка

Щоб зберегти здоров’я міцним, одних кислот омега-3 може бути недостатньо. Важливу роль відіграє і коензим Q10, який знижує ризик інфаркту, послаблює напади стенокардії, захищає від тромбозу і нормалізує артеріальний тиск. Цей кофермент покращує стан ясен при пародонтозі і кровоточивості, знижує рівень цукру в крові. Він допомагає зберегти еластичність шкіри, необхідний для профілактики нервових розладів.

Доросле життя – це можливість і вміння приймати правильні рішення, піклуватися про здоров’я і думати про майбутнє. Саме тому варто задуматися – чи не час змінити свій раціон, додавши у нього рибні страви. Якщо це неможливо, то гідною альтернативою стануть спеціальні дієтичні добавки, що містять омега-3 ПНЖК, особливо «в дуеті» з коензимом Q10.

Изображение продуктов и капсул омега 3

Гіпермобільний синдром у дітей: принципи діагностики та лікування

Т.В. Марушко, О.Б. Герман, О.В. ОлексенкоНаціональна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, м. Київ, Україна SOVREMENNAYA PEDIATRIYA.2017.5(85):94-109; doi 10.15574/SP.2017.85.94 У статті узагальнено дані літератури

Детальніше »