Мамина гордість: як прискорити розвиток крихти

Багато мам порівнюють свого малюка з однолітками – у сусідів вже говорить фразами, а наш ще тільки пальцем показує, у подруги вже побіг, а наш ледве ходить без підтримки, в садку дівчинка читає сама, а наш навіть книжки з картинками через дві хвилини відкладає … Якщо помітна відчутна різниця в психомоторному і емоційному розвитку між вашою дитиною і його однолітками, а педіатр наполегливо стверджує, що малюк здоровий, швидше за все, мова йде про дефіцит поліненасичені жирні кислоти омега-3. Це проблема багатьох сучасних сімей, адже джерело цієї речовини -морська риба. Чи часто у вас така їжа на столі? Отож!

У більшості випадків дефіцит омега-3 організм регулює, використовуючи найближчу сестру ПНЖК – омега-6, яка міститься і в рослинних оліях. Хоча ці кислоти схожі, вони виконують різні функції. Результатом такої заміни може стати уповільнений розвиток нервової системи, часті хвороби, ослаблення імунного захисту, тривалі запальні процеси.

Як омега-3 допомагає малюкам розвиватися

  • Ця кислота здатна вбудовуватися в клітинні мембрани головного мозку і нервових клітин. Вона забезпечує нормальну життєдіяльність органів на клітинному рівні.
  • Омега-3 потрібно для утворення в мозку нейронних зв’язків, появи нових синапсів. Саме вони відповідають за формування нових навичок, здатність до навчання, отримання нових знань.
  • Ця ПНЖК активно бере участь в кровотворні процесі, впливає на роботу кровоносної системи, тобто, знову ж таки, забезпечує мозок харчуванням.
  • Без омега-3 неможливо правильне проходження нервових імпульсів в різних ділянках головного мозку. Цей процес особливо важливий в дитячому віці, адже імпульси – це як раз нові навички та вміння дитини, «перекладені на мову мозку».

Що ж відбувається з малюком, коли в його їжі недостатньо омега-3?

  • Дитина стає непосидючою, у нього нерідко діагностують гіперактивність. Малюкові складно на чомусь зосередитися.
  • У дитини погіршується пам’ять, слабо формуються нові навички, йому важко вчитися.
  • Емоційний фон розхитується і погіршується, настрій скаче то вгору, то вниз.

Мами, які регулярно дають своїм діткам глибоководну рибу або, за відсутністю цього продукту, спеціальні добавки, в складі яких – і омега-3, помітили: діти стають спокійнішими і більш дружелюбним, притупляються напади примх, а енергія малюка немов набуває вектор. Крім того, дітки легше навчаються, швидше за освоюють нові навички та навіть наздоганяють (а іноді – і переганяють!) Однолітків у розвитку.

Крім того, омега-3 зміцнює імунні сили дітвори, допомагає їм вистояти проти атак мікробів і вірусів. Отже, малюки можуть витрачати сили не на протидію хвороби, а на отримання нових навичок.

Експерименти показали, що комплексний підхід до корекції відставання в розвитку у дітей, що включає прийом достатньої кількості омега-3, дає дійсно дивовижні результати.

Рубрики

Цікаві статті

Недиференційована дисплазія сполучної тканини – проблема та шляхи вирішення

Т.В. Веселова, к.мед.н., асистент, кафедра сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, м. Київ Останніми роками проблема дисплазії сполучної

Читати повністю »

Читайте в рубриці

Форма обратной связи*

Всегда рады ответить на вопросы. Один из наших опытных экспертов охотно предоставит вам обратную связь в кратчайшие сроки.