Гормональний шторм? Курс на омегу-3!

«Юнак блідий з поглядом що горить» емоційно нестабільний? Ненавидить своє відображення в дзеркалі через прищів і швидко жірнеющіх волосся? Скаржиться на головні болі? Що ж, шукаємо, де собака зарита. А точніше, де риба плаває!

У пубертатний період організм росте і видозмінюється. Ендокринна система працює на повну, при цьому чималу навантаження зазнають наднирники. Гормони – причина фізичних і психологічних змін в тілі. «Емоційні гойдалки», занепокоєння, швидка стомлюваність, підвищена пітливість, вугри – думаєте, легко бути підлітком? Врівноважити ситуацію допоможе батьківську увагу і правильне харчування.

Прояв дефіциту поліненасичених жирних кислот омега-3

Дефіцит жирних кислот омега-3 в підлітковому і юнацькому віці (12-17 років) пов’язаний з емоційною нестабільністю. Провокує він і косметичні недоліки:

 • появу прищів;
 • погіршення стану волосся і появу лупи;
 • погіршення стану нігтів.

Як на зло, саме в цей період дитина переживає першу любов і хоче бути привабливим. В результаті він живе в постійному стресі, стає занадто замкнутим, сором’язливим або навпаки – агресивним.

Що дає омега-3 організму

Жирні кислоти омега-3:

 • збільшують чутливість нейронів по відношенню до серотоніну – гормону щастя, тому діють як антидепресант;
 • пригнічують синтез гормону стресу – кортизолу;
 • регулюють вироблення статевих гормонів і сприяють нормальному розвитку яєчників у дівчаток і передміхурової залози у чоловіків (беруть участь в синтезі тестостерону);
 • покращують стан дерми і усувають запальні процеси на шкірі, в тому числі підліткові прищі і вугрі .;
 • покращують кровообіг в судинах голови, транспортують кисень до тканин і надають загальну знеболюючу дію, тому ефективні в боротьбі проти головного болю і вегетосудинної дистонії;
 • благотворно впливають на роботу нервової системи;
 • зменшують надмірну жирність, тьмяність і ламкість волосся;
 • сприяють зростанню міцних, що не шаруються нігтів;
 • пригнічують надмірний апетит і нормалізують обмін речовин, не дозволяючи дівчинці-підлітку стати повною в період статевого дозрівання.

Саме тому морська риба (скумбрія, форель, осетр, сардина, лосось, хек, пангасіус, тунець і ін.) Врятують від головного болю, дратівливості, зайвої ваги і косметичних дефектів. Фахівці рекомендують влаштовувати рибні дні 2-3 рази на тиждень або вживати спеціальні харчові добавки, де все вже збалансовано спеціально для підлітків.

У стресових ситуаціях, наприклад, під час іспитів, для емоційної стабілізації, поліпшення якості сну і зміцнення імунітету підліткам також рекомендують давати комплекси вітамінів з коензимом Q10.

Рубрики

Цікаві статті

Забезпеченість організму дітей дошкільного віку довголанцюговими поліненасиченими жирними кислотами і можливості корекції їх дефіциту

Л.В. Квашніна, д. мед. н., професор, керівник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України», професор кафедри

Читати повністю »

Читайте в рубриці

Форма обратной связи*

Всегда рады ответить на вопросы. Один из наших опытных экспертов охотно предоставит вам обратную связь в кратчайшие сроки.