Заспокоїти і не з’їхати з глузду – гіперактивні діти

Сусідки з розчуленням розповідають, як їхні діти годинами складають пазли або малюють, а ви лише сумно зітхаєте у відповідь? Вам так і хочеться назвати який-небудь ураган ім’ям своєї дитини, який і хвилини не може всидіти на місці? Будинки, на майданчику, в школі або саду – ненаглядне чадо хаотично носиться навколо, постійно кудись біжить, щось вистачає? Саме так поводяться гіперактивні діти, яких з кожним роком стає все більше.

Чому діти «гіперактівнічают»

Неможливість всидіти на місці, промовчати, чи не вигукуючи відповіді на питання, вести себе спокійно – це не спроби дитини довести до сказу оточуючих дорослих. Найчастіше такі діти й самі не раді своїй непосидючості, але не можуть з нею нічого зробити. Лікарі та вчені називають різні причини гіперактивності: від генетичної схильності до пошкоджень нервової системи внаслідок родових або дитячих травм. Всі вони призводять до одного – порушення узгодженої роботи відділів головного мозку.

Серед причин, за якими відбувається порушення балансу мозкової діяльності, вчені виділяють і незбалансований раціон: нестача білка, переважання вуглеводів, мала кількість поліненасичених жирних кислот. За даними досліджень, зміст ПНЖК омега-3 в крові у гіперактивних дітей на 30-40% нижче, ніж у їхніх однолітків.

Що робити батькам

Новини для тат і мам гіперактивних дітей – позитивні: це стан піддається корекції.

  • Важливо не опускати руки, не зриватися на крик кожен раз, коли чадо намотує кола навколо вас. Спокійна обстановка усередині сім’ї, комфортний психологічний клімат в садку чи школі – обов’язкова умова боротьби з проявами гіперактивності.
  • Непогані результати дає обмеження інтелектуального навантаження (звичайно, уроки ніхто не відміняв, але не варто завантажувати гіперактивної дитини кружками і секціями, щоб він втомився і втихомирився). У деяких випадках показана і медикаментозна терапія, яку підбирає лікар.
  • Ще один спосіб «безкровної боротьби» з гіперактивністю – корекція раціону. Обмежте кількість «швидких» вуглеводів, солодощів, а кількість білка – збільште. Давайте дитині якісні молочні продукти, сезонні овочі і фрукти. На столі регулярно повинна бути морська риба – в ній міститься маса корисних речовин, і перш за все це поліненасичені жирні кислоти омега-3. Вони незамінні для дітей не тільки тому, що організм не виробляє ПНЖК самостійно. Омега-3 необхідні для нормальної передачі нервових імпульсів між різними відділами головного мозку, а також для правильного функціонування цього органу в цілому.

Дослідження показують, що збільшення в раціоні кількості омега-3 позитивно впливає на діяльність нервової системи гіперактивних дітей. Вони стають більш спокійними, врівноваженими, легше зосереджуються і засвоюють інформацію. Високі дози омега-3 в поєднанні з антиоксидантами підвищують ефективність медикаментозного лікування, а в легких випадках – роблять непотрібним. Справа в тому, що ці кислоти необхідні для нормальної роботи клітин мозку, поліпшення передачі нервових імпульсів. Регулярне вживання в їжу морської риби або добавок, які містять омега-3, дозволяє коригувати поведінку дітей, знижує рівень гіперактивності, допомагає контролювати симптоми прояву цього стану.

Рубрики

Цікаві статті

Читайте в рубриці

Форма обратной связи*

Всегда рады ответить на вопросы. Один из наших опытных экспертов охотно предоставит вам обратную связь в кратчайшие сроки.