У садок – без проблем: навіщо потрібна омега-3

У міру дорослішання, крихітка стає більш самостійним, і ось приходить той хвилюючий день, коли він вперше відправляється в дитячий сад. Для багатьох батьків це період мандражу: як пройде адаптація дитини, чи знайде він спільну мову з вихователями та дітьми, чи не буде хворіти? Як показує статистика, саме останнє запитання є найгострішим, адже в перший рік відвідування саду дітки можуть «йти на лікарняний» до 12-20 разів. В першу чергу варто зрозуміти, що причина в тому, що імунна система дитини тільки «налаштовується». Спочатку часті чіхі, кашлі, «потоки» з носа та інші неприємності – звична для багатьох (і нормальна з точки зору педіатрів!) Картина. Інша справа, якщо будь-який чих призводить до ускладнень, а процес одужання затягується. У цьому випадку варто переглянути спосіб життя малюка, задуматися про загартовування, а головне – перебудувати меню таким чином, щоб дитина отримувала всі необхідні речовини з їжею або спеціальними дієтичними добавками.

Як допомогти дитині

Щоб скоротити кількість хвороб, не варто відмовлятися від садка – потрібно просто допомогти імунній системі малюка налагодити роботу. Насправді це не так і «просто»: відрегулювати раціон, сформувати правильний режим дня, забезпечити достатню кількість відпочинку.

Одним з важливих пунктів в меню з самого дитинства повинна стати морська риба. У ній містяться незамінні поліненасичені кислоти омега-3. Що вони дають дитині? Давайте розберемося!

Близьке знайомство

Омега-3 – кислота незамінна, тобто дитячий організм самостійно її не виробить. Отримати її можна тільки з їжі, зокрема – з морської риби. Якщо кислоти не вистачає, організм замінює її іншою ПНЖК, але подібна «рокіровка» може погано позначитися на здоров’ї: дитина довше одужує після хвороб, запалення проходять довше.

Омега-3 вбудовується в клітини імунної системи – в лейкоцити, макрофаги, лімфоцити і інші. Таким чином, клітини-захисники краще взаємодіють між собою, ефективніше синтезують антитіла, швидше розпізнають «ворогів»: вірусів, внутрішньоклітинні організми. Крім того, омега-3 бере участь в процесах одужання, наприклад, після запальних процесів.

Цю ПНЖК можна назвати натуральним иммуномодулятором – вона діє, як умілий диригент, регулюючи роботу імунної системи і зміцнюючи захисні сили дитячого організму. За статистикою, діти, які регулярно їдять морську рибу, набагато швидше проходять період адаптації до дитсадка, рідше хворіють, менше схильні до вірусних або бактеріальних інфекцій. Якщо немає можливості давати дитині рибні страви, забезпечити потрібну кількість омега-3 можна за допомогою спеціальних добавок.

Рубрики

Цікаві статті

Гіпермобільний синдром у дітей: принципи діагностики та лікування

Т.В. Марушко, О.Б. Герман, О.В. Олексенко Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, м. Київ, Україна SOVREMENNAYA PEDIATRIYA.2017.5(85):94-109; doi 10.15574/SP.2017.85.94 У статті узагальнено дані

Читати повністю »

Читайте в рубриці

Форма обратной связи*

Всегда рады ответить на вопросы. Один из наших опытных экспертов охотно предоставит вам обратную связь в кратчайшие сроки.