Омега-3 ПНЖК і коензим Q10: подвійний заряд енергії

Сучасне життя часто нагадує біг білки в колесі, що крутиться. Вранці не вистачає сил на те, щоб повноцінно прокинутися і поснідати, в обідню перерву хочеться тихенько подрімати, прикрившись важливими документами. Будь-який «косяк» підлеглих або колег, зависла комп’ютерна програма або невчасний телефонний дзвінок буквально будять звіра, що дрімає всередині. Увечері ж, після повернення додому, сил вистачає лише на нехитру вечерю і серіал. У вихідні навалюється апатія, а енергія у внутрішніх батарейках сідає остаточно.

Якщо ви впізнали себе в цьому описі, не варто грішити на хронічні стреси або непомірні навантаження. Озирніться – колега примудряється тричі на тиждень ходити в спортзал, найкраща подруга бігає марафони, а колишні однокласники пішли в двотижневий похід в гори. Думаєте, вони винайшли вічний двигун?..

Енергія морських глибин

Щоб зранку не воскресати, а прокидатися, та ще й з піснею, не потрібно шукати чудодійні засоби.

Досить дотримуватися кількох простих правил:

  • відрегулювати режим сну – прокидатися і засинати в один і той самий час, проводити в обіймах Морфея близько 7-8 годин;
  • забезпечувати організму фізичні навантаження – біг, заняття на тренажерах або просто енергійна прогулянка допоможуть підбадьоритися і позбутися стресу;
  • навчитися розслаблятися: медитація, практики релаксу – вибір дуже широкий;
  • переглянути свій раціон – морську рибу потрібно бачити не тільки у вітрині магазину, а й на столі не рідше одного разу на тиждень.

Власне, на останній пункт варто звернути особливу увагу. У морській рибі містяться жирні кислоти омега-3, які людський організм не вміє синтезувати самостійно. Саме вони захищають від негативних наслідків стресу, служать джерелом енергії і допомагають зберегти здоров’я.

Доведено, що омега-3 ПНЖК значно покращують стан при депресіях, нервових розладах, зниженні концентрації уваги.

Чим допоможуть омега-3 ПНЖК

Ці кислоти – справжній «вічний двигун». Деякі з них (наприклад, АЛК) – це додаткове джерело енергії, інші необхідні мозку для нормального функціонування. Вони входять до складу клітин мозку і підвищують концентрацію уваги, засвоєння нової інформації. Крім того, ці кислоти збільшують стійкість до стресів.

Доведено, що спортсмени, які приймають дієтичні добавки, що містять омега-3 ПНЖК, показують більш високі результати, швидше відновлюються після навантажень або травм. Крім того, ці кислоти підвищують швидкість реакції.

Жінкам, особливо в період передменструального синдрому і менопаузи, варто збільшити споживання цих кислот. Вони знімають стан тривоги і дратівливості, підвищують настрій.

Кислоти омега-3 допомагають протистояти руйнівній дії гормонів стресу, стимулюють вироблення ендорфінів.

І чарівний коензим

Ще одне джерело енергії, яке стане «підзарядкою внутрішньої батарейки», – це коензим Q10. Він стимулює перетворення жиру на енергію, уповільнює процеси старіння організму, покращує загальний стан здоров’я.

Жирно-кислотний спектр крові та шляхи корекції його порушень у дітей раннього віку з харчовою алергією

О.Г. Шадрін, Г.А. ГайдучикДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України», м. Київ, Україна SOVREMENNAYA PEDIATRIYA.2016.1(73):111-115 Мета: Дослідження жирно-кислотного спектра ліпідної фракції крові у дітей

Детальніше »

Досвід застосування капсул Смарт Омега для дітей з метою поліпшення когнітивних функцій

Ю.В. Марушко, д.м.н., професор, завідувач кафедри, Ю.Ю. Остапенко, кафедра педіатрії № 3 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, м. Київ Сучасна система навчання у школі

Детальніше »