Омега-3 і коензим: подвійний заряд енергії

Сучасне життя часто нагадує біг білки по обертаючому колесу. З ранку не вистачає сил на те, щоб повноцінно прокинутися і поснідати, в обідню перерву хочеться тихенько подрімати, прикрившись важливими документами. Будь-який «косяк» підлеглих або колег, зависла комп’ютерна програма або позаурочний телефонний дзвінок буквально будять дрімаючого всередині звіра. Увечері ж, після повернення додому, сил вистачає лише на нехитру вечерю і серіал. У вихідні навалюється апатія, а енергія у внутрішніх батарейках сідає остаточно.

Якщо ви впізнали себе в цьому описі, не варто грішити на хронічні стреси або непомірні навантаження. Озирніться – колега примудряється тричі на тиждень ходити в спортзал, найкраща подруга бігає марафони, а колишні однокласники пішли в двотижневий похід в гори. Думаєте, вони винайшли вічний двигун?..

Енергія морських глибин

Щоб з ранку не воскресати, а прокидатися, та ще й з піснею, не потрібно шукати чудодійні засоби. Досить дотримуватися кількох простих правил:

  • відрегулювати режим сну – прокидатися і засинати в один і той же час, проводити в обіймах Морфея близько 7-8 годин;
  • забезпечувати організму фізичні навантаження – біг, заняття на тренажерах або просто енергійна прогулянка допоможуть підбадьоритися і позбутися від стресу;
  • навчитися розслаблятися: медитація, релаксирующие практики – вибір дуже широкий;
  • переглянути свій раціон – морську рибу потрібно бачити не тільки у вітрині магазину, а й на столі, не рідше одного разу в тиждень.

Власне, на останній пункт варто звернути особливу увагу. У морській рибі містяться жирні кислоти омега-3, які людський організм не вміє синтезувати самостійно. Саме вони захищають від негативних наслідків стресу, служать джерелом енергії і допомагають зберегти здоров’я.

Доведено, що омега-3 значно покращують стан при депресіях, нервових розладах, зниженні концентрації уваги.

Чим допоможе омега-3

Ці кислоти – справжній «вічний двигун». Деякі з них (наприклад, АЛК) – це додаткове джерело енергії, інші необхідні мозку для нормального функціонування. Вони входять до складу клітин мозку і підвищують концентрацію уваги, засвоєння нової інформації. Крім того, ці кислоти підвищують стійкість до стресів.

Доведено, що спортсмени, які беруть добавки, що містять омега-3, показують більш високі результати, швидше відновлюються після навантажень або травм. Крім того, ці кислоти підвищують швидкість реакції.

Жінкам, особливо в період передменструального синдрому і менопаузи варто збільшити споживання цих кислот. Вони знімають стан тривоги і дратівливості, підвищують настрій.

Кислоти омега-3 допомагають протистояти руйнівній дії гормонів стресу, стимулюють вироблення ендорфінів.

І чарівний коензим

Ще одне джерело енергії, який стане «підзарядкою внутрішньої батарейки», – це коензим Q10. Він стимулює переробку жиру в енергії, уповільнює процеси старіння організму, покращує загальний стан здоров’я.

Рубрики

Цікаві статті

Недиференційована дисплазія сполучної тканини – проблема та шляхи вирішення

Т.В. Веселова, к.мед.н., асистент, кафедра сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, м. Київ Останніми роками проблема дисплазії сполучної

Читати повністю »

Забезпеченість організму дітей дошкільного віку довголанцюговими поліненасиченими жирними кислотами і можливості корекції їх дефіциту

Л.В. Квашніна, д. мед. н., професор, керівник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України», професор кафедри

Читати повністю »

Читайте в рубриці

Форма обратной связи*

Всегда рады ответить на вопросы. Один из наших опытных экспертов охотно предоставит вам обратную связь в кратчайшие сроки.