Спритні ручки, чітка мова: як це сформувати і зберегти?

Коли малюк підростає, мами і тата з радістю стежать за його розвитком, чекають, коли лепет перетвориться в слова, буде зроблений перший крок. Однак іноді буває, що ровесники і друзі малюка по дитячому майданчику вже щосили базікають пропозиціями, вміло будують вежі з піску і бігають наввипередки, а власна дитина ледь-ледь навчився говорити «мама», та й спритності в рухах не вистачає. Одна з причин такої ситуації – нестача в раціоні поліненасичені жирні кислоти омега-3. Вона міститься в м’язах глибоководної морської риби і дуже важлива і для гармонійного розвитку карапузів, і для здоров’я дорослих. Недолік кислоти може сповільнити розвиток мозку, нейронні зв’язки формуються повільніше, погіршується кровопостачання. Сама омега-3 не виробляється людським організмом, тому є незамінною. Єдиний спосіб «отримати» ця речовина – це правильне харчування (наприклад, якісні морські страви) або прийом спеціальних добавок.

Як риба допоможе заговорити

У діток, які перебувають на грудному вигодовуванні, дефіциту омега-3 практично не спостерігається, оскільки материнський організм «віддає останнє», буквально переводячи запаси ПНЖК в молоко. Але якщо малюк на штучному вигодовуванні або вже відмовився від грудей, дуже важливо подбати про те, щоб він отримував потрібну кількість омега-3. У цю групу входять такі важливі кислоти як ДГК і ЕПК. Вони підтримують мембрани клітин в потрібному стані, що необхідно для правильного розвитку дитини.

Формування мовного центру особливо активно йде у діток після року. До півтора років маленькі лінгвісти освоюють не менше одного слова за кожні дві години активного життя: такими темпами мова не розвивається більше ні в якому періоді. Природно, це вимагає і швидкого розвитку мозку, який збільшується в розмірах, «вирощує» нові нейрони. Між ними утворюються спеціальні зв’язку, які «відповідають» за координацію рухів, розвиток мови. При цьому зони мозку пов’язані між собою: розвиток однієї стимулює іншу. Яскравий приклад – поліпшення дитячого мовлення після занять по дрібній моториці рук.

На жаль, в зворотну сторону це правило теж працює: якщо нервові імпульси погано проходять в одній зоні мозку, наприклад, відповідає за координацію і моторику, страждає і інша, наприклад, мовної центр.

Одна з причин того, що нервові імпульси проходять повільно або неправильно – недолік омега-3 в організмі. Залежно від того, в якій зоні мозку порушено проходження імпульсів, у малюків проявляються різні симптоми – від проблем із запам’ятовуванням нових слів до нескоординованих рухів. Тим часом, достатню кількість ПНЖК в раціоні не тільки допомагає дитині гармонійно розвиватися, швидко освоювати нові навички, але ще і є обов’язковою умовою психічного здоров’я.

Рубрики

Цікаві статті

Читайте в рубриці

Форма обратной связи*

Всегда рады ответить на вопросы. Один из наших опытных экспертов охотно предоставит вам обратную связь в кратчайшие сроки.