В каких продуктах содержатся Омега 6 и Омега 3

Замінити незамінне: омега-3 і омега-6

Для міцного здоров’я, активної діяльності та доброго самопочуття нам не обійтися без поліненасичених жирних кислот (ПНЖК), які називають незамінними. Вони не виробляються в організмі людини – отримати їх можна тільки з їжі. До таких ПНЖК належать омега-3 та омега-6.

Ці кислоти мають спільний «знаменник»: вони необхідні нам для збереження здоров’я, проте функції та вплив на організм у них різняться.

Звідки коріння росте

Стародавні люди отримували з їжею приблизно порівну омега-3 та омега-6. Зараз так харчуються хіба що шанувальники палеолітичної дієти, а ось інші часто недоотримують таку корисну «третю» омегу. Дієтологи наполягають: для нормальної життєдіяльності організму на кожні 2-3 г омега-6 кислот має припадати щонайменше 1 г омега-3. Реальна картина відчутно відрізняється: на той же 1 г омега-3 ПНЖК в середньостатистичному раціоні припадає 20, а то і 50 г (!) омега-6.

Така картина цілком зрозуміла, адже «добути» омега-6 ПНЖК простіше, на відміну від омега-3. «Шосту» омегу удосталь містить соняшникова олія та продукти, які готують з її додаванням, а основне джерело «третьої» – морська риба. Якщо організм не отримує потрібної кількості омега-3, він використовує замість них кислоти групи омега-6.

Така заміна не йде на користь, адже кислоти двох груп мають протилежну дію:

  • омега-6 звужують кровоносні судини, а омега-3 розширюють;
  • омега-6 стимулюють утворення тромбоцитів, а омега-3 перешкоджають їх злипанню, запобігають появі тромбів;
  • омега-6 стимулюють бронхоспазм, а омега-3 розширюють бронхи;
  • нарешті, омега-6 активізують запальні процеси, тоді як омега-3 – це «пожежні», які заспокоюють осередок запалення.
Продукты содержащие омега 3 и омега 6

І наостанок…

Хочете зберегти здоров’я до похилого віку, виглядати молодо, мати здорове серце, чудову пам’ять та гарний зір? Змінюйте раціон, вибирайте дієтичні добавки з правильним риб’ячим жиром та забезпечуйте організм ПНЖК омега-3. Повірте, він це оцінить!