Навчання без муки: як допомогти дитині стати розумнішою
Які батьки не мріють, щоб їхній малюк зростав не просто здоровим, а тямущим і кмітливим? Звичайно, частина здібностей передається генетично, але не менш важливо створити дитині умови для розвитку: грати з нею у спеціальні ігри, забезпечити хороші умови життя, частіше розмовляти, займатися гімнастикою, продумати раціон… Саме на останньому пункті потрібно зупинитися докладніше.
Щоб мозок розвивався правильно, а зв’язки в ньому формувалися активно, дитині потрібні вітаміни і вітаміноподібні речовини, мінерали, жирні кислоти. До таких належать і омега-3, які не виробляються організмом самостійно. Вони містяться в м’язах глибоководної морської риби, яку потрібно давати діткам не менше трьох разів на тиждень. Новонароджені отримують омега-3 кислоти з молоком мами, але після закінчення грудного вигодовування їм нізвідки поповнювати їх запаси. Це загрожує затримкою в розвитку, неправильним формуванням нейронних зв’язків у мозку.
Омега-3 кислоти і мозок – дружба навіки
-
Омега-3 кислоти необхідні для утворення нових нейронів і зв’язків між ними. Ці процеси найактивніше проходять у віці 1-3 років. У цей час у дітей прискореними темпами розвивається і збільшується мозок – вже в півтора року його вага становить 75% ваги мозку дорослої людини, а в два роки – повністю відповідає структурі дорослого.
-
Без омега-3 кислот сповільнюються процеси мієлінізації нервових волокон, необхідні для формування поведінкових, рухових, сенсорних функцій.
-
Омега-3 кислоти сприяють підвищенню концентрації уваги і розвитку пам’яті. Мамам маленьких непосид із синдромом гіперактивності обов’язково потрібно давати своїм чадам рибу або спеціальні дієтичні добавки, які допоможуть зробити діток більш уважними і посидючими.
-
Омега-3 кислоти вбудовуються в мембрани клітин головного мозку, причому як зовні, так і зсередини. Це критично важливий будівельний матеріал, своєрідні «цеглинки», з яких закладається фундамент правильного розвитку і високого інтелекту.
-
Омега-3 кислоти покращують проходження нервових імпульсів у мозку. Це необхідно для доброї пам’яті, розумового розвитку, регуляції настрою.
-
Омега-3 кислоти в достатній кількості – обов’язкова умова для психологічного спокою дитини, її швидкого розвитку. Доведено, що дітки з достатньою кількістю омега-3 кислот у раціоні швидше опановують нові навички, раніше починають розмовляти, активніше вирішують логічні завдання, більш спостережливі і уважні.
До двох-трьох років мозок дитини розвивається стрімкими темпами. Він формує нові нейрони, будує зв’язки між ними, збільшується в розмірах і обсягах, стає набагато складнішим за структурою. Щоб ці процеси відбувалися активно і вчасно, малюка потрібно забезпечити «будівельним матеріалом» для мозку – поліненасиченими жирними кислотами омега-3.
Частіше давайте дитині якісну морську рибу або підберіть спеціальні дієтичні добавки – до речі, традиційного риб’ячого жиру буде явно недостатньо! Краще вибирати комплекси, що містять саме омега-3 кислоти і вітаміни. І тоді малюк буде тішити вас новими словами і навичками – від малювання або вміння зав’язувати шнурки до читання віршів напам’ять!