У садок - без проблем: навіщо потрібна омега-3
У міру дорослішання малюк стає більш самостійним, і ось настає той хвилюючий день, коли він вперше вирушає в дитячий садок. Для багатьох батьків це період мандражу: як пройде адаптація дитини, чи знайде вона спільну мову з вихователями та дітьми, чи не хворітиме? Як показує статистика, саме останнє запитання є найгострішим, адже в перший рік відвідування садка дітки можуть «йти на лікарняний» до 12-20 разів. Насамперед варто зрозуміти, що причина цього в тому, що імунна система дитини тільки «налаштовується». Часті застуди, кашель, «потоки» з носа та інші неприємності – звична для багатьох (і нормальна з точки зору педіатрів!) картина. Інша справа, якщо будь-який чих призводить до ускладнень, а процес одужання затягується. У цьому випадку варто переглянути спосіб життя малюка, задуматися про загартовування, а головне – перебудувати меню таким чином, щоб дитина отримувала всі необхідні речовини з їжею або спеціальними дієтичними добавками.
Як допомогти дитині
Щоб скоротити кількість хвороб, не варто відмовлятися від садка – потрібно просто допомогти імунній системі малюка налагодити роботу. Насправді це не так і просто: відрегулювати раціон, сформувати правильний режим дня, забезпечити достатню кількість відпочинку.
Одним з важливих пунктів у меню з самого дитинства має стати морська риба. У ній містяться незамінні поліненасичені кислоти омега-3. Що вони дають дитині? Давайте розберемося!
Близьке знайомство
Омега-3 – кислоти незамінні, тобто дитячий організм самостійно їх не виробить. Отримати їх можна тільки з їжі, зокрема – з морської риби. Якщо цих кислот не вистачає, організм замінює їх іншими ПНЖК, але подібна рокіровка може погано позначитися на здоров’ї: дитина довше одужує після хвороб, запалення тривають довше.
Омега-3 кислоти вбудовуються в клітини імунної системи – в лейкоцити, макрофаги, лімфоцити та інші. Завдяки цьому клітини-захисники краще взаємодіють між собою, ефективніше синтезують антитіла, швидше розпізнають «ворогів»: віруси, внутрішньоклітинні мікроорганізми. Крім того, омега-3 кислоти беруть участь у процесах одужання, наприклад, після запальних процесів, властивих застудам.
Ці ПНЖК можна назвати натуральними імуномодуляторами – вони діють, як умілий диригент, регулюючи роботу імунної системи і зміцнюючи захисні сили дитячого організму. За статистикою діти, які регулярно їдять морську рибу, набагато швидше проходять період адаптації до дитсадка, рідше хворіють, менш схильні до вірусних і бактеріальних інфекцій. Якщо немає можливості давати дитині рибні страви, забезпечити потрібну кількість омега-3 кислот можна за допомогою спеціальних дієтичних добавок.