Садок і школа - без проблем!

Сучасні діти ростуть дуже швидко. Здавалося б, ще вчора карапуз навчався вимовляти свої перші слова й робив невпевнені кроки, а зараз він «верховодить» в групі дитсадка, займається танцями або спортом, ходить на різні гуртки, а то і вже став школярем… Він жадібно вбирає нову інформацію, стрімко розвивається інтелектуально і фізично. Період з трьох до одинадцяти років – це оптимальний час для активних спортивних навантажень (якщо хочете, щоб малюк в майбутньому став талановитим спортсменом, починати потрібно ще до школи!), для емоційного та розумового розвитку. Дошкільнятам і молодшим школярам, ​​як стверджують психологи, простіше вчити іноземні мови, у них легше формуються нові навички. Це найкращий період життя для тренування і розвитку пам’яті. Словом, у цей час дитині потрібно «всюди встигнути». Завдання батьків – не тільки вибрати кращі секції або гуртки, допомогти з уроками і навчити нового, а й подбати про здоров’я малюка. Як же це зробити?

Иконка мозг

для підтримки РОБОТИ МОЗКУ

Иконка точно в цель

для концентрації УВАГИ

Иконка глаз

для ЗОРУ

Иконка иммунитет

для ІМУНІТЕТУ

Що потрібно дошкільнику?

Вік, коли дитина у дитячому садочку, – це період, коли вона постійно навчається чогось нового: опановує навички самообслуговування, спілкується з однолітками та дорослими. У неї розвивається мовлення, з’являються нові звички. Заняття, що розвивають, вимагають посидючості, вміння концентруватися і запам’ятовувати інформацію.

У дошкільному віці у дитини з’являється і додаткове навантаження: гуртки, секції, спортивні заняття або уроки іноземних мов. Це час, коли дитина вчиться швидше за все.

Щоб цей період пройшов успішно і продуктивно, необхідно забезпечити організм усіма поживними речовинами. Серед них важливу роль відіграють омега-3 поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК).

У них кілька функцій:

  • ці ПНЖК входять до складу клітин мозку, тому покращують пам’ять, полегшують запам’ятовування нової інформації і формування нових навичок;
  • вони необхідні для повноцінної роботи нервової системи, для розвитку дитячої уваги, посидючості;
  • нестача цих кислот може призвести до ослаблення імунітету, у таких дітей будь-яке запалення триває набагато довше;
  • омега-3 ПНЖК необхідні для нормальної роботи кровоносної системи, правильного розвитку очей.

Ці кислоти – незамінні, організм не вміє їх виробляти самостійно. Отримати їх дитина може тільки з їжі. Основне джерело таких ПНЖК – це морська риба, яку потрібно вводити в меню один-два рази на тиждень. Також джерелом омега-3 кислот можуть бути спеціальні дієтичні комплекси, добавки.

Омега 3 для детей

У школу – з радістю!

Молодша школа, а особливо перший клас – це наступний відповідальний етап у житті малюка. Від того, наскільки успішним він буде, залежить багато чого: ставлення дитини до навчання, її рівень інтелектуального і фізичного розвитку, емоційний настрій.

  • З самого першого дня в школі дитині доведеться вчитися посидючості – вже не можна, як в садку, побігати або пострибати, коли захочеться, потрібно приходити в клас по дзвінку і уважно слухати вчителя. У цей період дуже важливо стежити за дитячим раціоном: достатня кількість омега-3 ПНЖК допоможе першокласникові бути посидючим і уважним, полегшить запам’ятовування нових знань. Крім того, ці кислоти покращують провідність нервових сигналів у мозку, а значить, допомагають сформувати нові навички. Доведено, що діти, які отримують потрібну кількість омега-3 кислот, навчаються читати набагато швидше за однолітків, яким бракує цих ПНЖК.
  • Школа – це ще й період підвищених навантажень для очей. Дітям доводиться стежити за тим, що вчитель пише на дошці, вечорами робити уроки. У цей час багато школярів отримують доступ до комп’ютера або планшета, а отже, починають проводити час за іграми. Не дивно, що міопія все частіше починається в молодшому шкільному віці. Щоб зберегти зір гострим, варто регулярно давати дитині рибу або дієтичні добавки з омега-3 ПНЖК: ці кислоти входять до складу очної сітківки і необхідні для здоров’я органів зору.
  • У молодшому шкільному віці у дітей продовжує формуватися імунітет: організм вже «знайомий» з багатьма вірусами і мікробами і успішно їм протистоїть. Однак високі навантаження та стреси (зокрема і від того, що дитина змінює звичну обстановку дитсадка або рідної оселі на нову) можуть призвести до того, що імунна система починає «давати збій». Дитина хворіє, пропускає уроки, а коли одужує – навантаження на неї збільшується, що ще більше «б’є» по імунітету. Щоб вийти з цього замкненого кола, батькам необхідно приділити увагу загартовуванню дитини, стежити за її режимом дня, забезпечити відпочинок. Кислоти омега-3 – це «помічники» імунної системи. Якщо організм отримує достатню їх кількість, клітини імунітету краще взаємодіють між собою, швидше розпізнають інфекції.

Дошкільний і молодший шкільний вік – це той час, коли продовжують закладатися основи дитячого здоров’я, формується фундамент майбутніх успіхів у житті. І кислоти омега-3 – важлива частина раціону, яка допоможе дитині легко засвоювати дошкільні та шкільні премудрості.

Забезпеченість організму дітей дошкільного віку довголанцюговими поліненасиченими жирними кислотами і можливості корекції їх дефіциту

Забезпеченість організму дітей дошкільного віку довголанцюговими поліненасиченими жирними кислотами та можливості корекції їхнього дефіциту Л.В. Квашніна, д. мед. н., професор, керівник відділення медичних проблем здорової

Детальніше »
Хочете знижку? mail