Сад і школа – без проблем!

Сучасні діти ростуть дуже швидко. Здавалося б, ще вчора карапуз навчався вимовляти свої перші слова й робив невпевнені кроки, а зараз він «верховодить» в групі садка, займається танцями або спортом, ходить на різні гуртки, а то і взагалі став школярем … Він жадібно вбирає нову інформацію, стрімко розвивається інтелектуально і фізично. Період з трьох до одинадцяти років – це оптимально час для активних спортивних навантажень (якщо хочете, щоб малюк в майбутньому став талановитим спортсменом, починати потрібно ще до школи!), Для емоційного та розумового розвитку. Дошкільнятам і молодшим школярам, ​​як стверджують психологи, простіше вчити іноземні мови, у них легше формуються нові навички. Це найкращий період життя для тренування і розвитку пам’яті. Словом, в цей час дитині потрібно «всюди встигнути». Завдання батьків – не тільки вибрати кращі секції або гуртки, допомогти з уроками і навчити новому, а й подбати про здоров’я малюка. Як же це зробити?

для підтримки РОБОТИ МОЗКУ

для концентрації УВАГИ

для ЗОРУ

для ІМУНІТЕТУ

найкраща ціна
офіційний магазин

Що потрібно дошкільнику?

Детсадовский вік – це період, коли дитина постійно вчиться чомусь новому: освоює навички самообслуговування, спілкується з однолітками та дорослими. У нього розвивається мова, з’являються нові друзі і звички. Розвиваючі заняття вимагають посидючості, вміння концентруватися і запам’ятовувати інформацію. У дошкільному віці у дитини з’являється і додаткове навантаження: гуртки, секції, спортивні заняття або уроки іноземних мов. Це час, коли дитина швидше за все вчиться чомусь новому. Щоб цей період пройшов успішно і продуктивно, необхідно забезпечити організм усіма поживними речовинами. Серед них важливу роль відіграють жирні кислоти омега-3. У них кілька функцій:
  • ці ПНЖК входять до складу клітин мозку, тому покращують пам’ять, полегшують запам’ятовування нової інформації і формування нових навичок;
  • вони необхідні для повноцінної роботи нервової системи, для розвитку дитячого уваги, посидючості;
  • недолік цих кислот може привести до ослаблення імунітету, у таких дітей будь-яке запалення проходить набагато довше;
  • омега-3 необхідні для нормальної роботи кровоносної системи, правильного розвитку очей.
Ці кислоти – незамінні, наш організм не вміє їх виробляти самостійно. Отримати їх дитина може тільки з їжі. Основне джерело таких ПНЖК – це морська риба, яку потрібно вводити в меню один-два рази на тиждень. Також джерелом омега-3 можуть бути спеціальні дієтичні комплекси, добавки.

У школу - з радістю!

Молодша школа, а особливо перший клас – це наступний відповідальний етап у житті малюка. Від того, наскільки успішно він пройде, залежить багато чого: ставлення дитини до навчання, його рівень інтелектуального і фізичного розвитку, емоційний настрій.

  • З самого першого дня в школі дитині доведеться вчитися посидючості – вже не можна, як в садку, побігати або пострибати на прогулянці, потрібно приходити в клас по дзвінку і уважно слухати вчителя. У цей період дуже важливо стежити за дитячим раціоном: достатня кількість омега-3 допоможе першокласникові бути посидючим і уважним, полегшить запам’ятовування нових знань. Крім того, ці кислоти покращують провідність нервових сигналів у мозку, а, значить, допомагають сформувати нові навички. Доведено, що діти, які отримують потрібну кількість омега-3, вчаться читати набагато швидше однолітків з недоліком цих ПНЖК.
  • Школа – це ще й період підвищених навантажень для дитячих очей. Дітям доводиться стежити за тим, що вчитель пише на дошці, вечорами робити уроки. У цей час багато школярів отримують доступ до комп’ютера або планшета, а, значить, починають проводити час за іграми. Не дивно, що міопія все частіше починається в молодшому шкільному віці. Щоб зберегти зір гострим, варто регулярно давати дитині рибу або дієтичні добавки з омега-3: ці кислоти входять до складу очної сітківки і необхідні для здоров’я органів зору.
  • У молодшому шкільному віці у дітей продовжує формуватися імунітет: організм вже «знаком» з багатьма вірусами і мікробами, і успішно їм протистоїть. Однак високі навантаження, стрес (в тому числі – і від того, що дитина змінює звичну обстановку дитсадка або будинку на нову) можуть привести до того, що імунна система починає «давати збій». Дитина хворіє, пропускає уроки, а коли одужує – навантаження на нього збільшується, що ще більше «б’є» по імунітету. Щоб вийти з цього замкнутого кола, батькам необхідно приділити увагу загартовуванню дитини, стежити за його режимом дня, забезпечити потрібну кількість відпочинку. Кислоти – це «помічники» імунної системи. Якщо організм отримує достатню кількість ПНЖК, клітини імунітету краще взаємодіють між собою, швидше розпізнають інфекції.

Дошкільний і молодший шкільний вік – це той час, коли продовжують закладатися основи дитячого здоров’я, формується фундамент майбутньої успішності в житті. І кислоти омега-3 – важлива частина раціону, яка допоможе дитині легко освоювати дошкільні та шкільні премудрості.

Рубрики

Цікаві статті

Недиференційована дисплазія сполучної тканини – проблема та шляхи вирішення

Т.В. Веселова, к.мед.н., асистент, кафедра сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, м. Київ Останніми роками проблема дисплазії сполучної

Читати повністю »

Забезпеченість організму дітей дошкільного віку довголанцюговими поліненасиченими жирними кислотами і можливості корекції їх дефіциту

Л.В. Квашніна, д. мед. н., професор, керівник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України», професор кафедри

Читати повністю »

Читайте в рубриці

Форма обратной связи*

Всегда рады ответить на вопросы. Один из наших опытных экспертов охотно предоставит вам обратную связь в кратчайшие сроки.