Омега-3 кислоти: чому без них не можна

Сьогодні модно бути здоровим: активний ритм життя вимагає безліч енергії, без активної роботи мозку не вийде швидко приймати рішення, та й на походи по лікарях просто шкода витрачати час! А зберегти здоров’я міцним допоможе правильно збалансований раціон. І йдеться не тільки про білки та вуглеводи, а й про жирні кислоти, а точніше – про поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК). До них належать омега-3, які містяться винятково в рибі та морепродуктах. Пам’ятаєте, як в дитинстві мами буквально силою в нас вливали риб’ячий жир? Заради них, незамінних ПНЖК.

Як визначити недостатність омега-3 ПНЖК?

Максимальна кількість цих кислот є в морській рибі, що живе на глибині. До речі, рибні дні в раціоні потрібні як мінімум двічі-тричі на тиждень.

Як визначити, що корисного жиру в організмі недостатньо?

Якщо організм не отримує потрібну кількість омега-3 кислот, може знизитися імунітет, може постраждати нервова система, серце і судини. Лікарі стверджують, що з кожним роком «молодшають» інфаркти, а біль у серці або порушення кровообігу вже давно перестали бути «хворобами старих».

Якщо ПНЖК не вистачає в дитячому раціоні, у малюків можуть проявлятися затримки розвитку, проблеми із зором, часті хвороби, тривалі запальні процеси.

Синдром дефіциту уваги, гіперактивність теж можуть свідчити про те, що організму не вистачає омега-3 кислот. Саме тому потрібно їсти побільше глибоководної морської риби (в ідеалі – в сирому вигляді, як японці чи ескімоси), або, якщо це неможливо, приймати спеціальні дієтичні добавки. Дуже важливо, щоб в цих добавках риб’ячий жир був не з печінки, а з м’язових тканин риби. Крім того, має бути зазначено, скільки ПНЖК міститься в кожній дозі засобу.

Не вся риба однаково корисна …

Відпочинок на річці з вудкою – це прекрасно, але жоден річковий улов не забезпечить організм омега-3 кислотами.

До групи поліненасичених жирних кислот омега-3 входять, наприклад, три кислоти: АЛК – альфа-ліноленова кислота, її організм може отримувати з рослин – горіхів і насіння льону; ЕПК – ейкозапентаєнова кислота і ДГК – докозагексаєнова кислота.

Саме останні дві речовини – ЕПК і ДГК – містяться лише в морській рибі.

АЛК в організмі неактивна, а ось ДГК і ЕПК – це якраз активні форми омега-3 ПНЖК, на які може перетворюватися альфа-ліноленова кислота. Проте тільки дуже незначна частина АЛК переходить в активні форми, тому замінити рибу рослинною олією або горіхами не вийде: кількість «працюючих» омега-3 кислот буде недостатньою. Частина молекул ЕПК, тобто ейкозапентаєнової кислоти, конвертується в ДГК, докозагексаєнову. Разом вони допомагають організму працювати, як хороший швейцарський годинник.

СМАРТ ОМЕГА – ЦЕ КОНЦЕНТРОВАНІ АКТИВНІ ФОРМИ ОМЕГА-3 КИСЛОТ

ЗАБЕЗПЕЧИТИ ОРГАНІЗМ

необхідною кількістю омега-3 ПНЖК можна, вживаючи в їжу якісну морську рибу не менше ніж двічі на тиждень

ЧИ

ПОТРІБНУ КІЛЬКІСТЬ

омега-3 ПНЖК можна отримати зі Смарт Омега. Вона містить активні омега-3 кислоти, отримані з тушок глибоководної морської риби

найкраща ціна в офіційному магазині

 

Сестри, але не рідні

Омега-6 кислоти можна назвати двоюрідними сестрами омега-3 ПНЖК. Вони теж незамінні, тобто не виробляються організмом самостійно. Основне їх джерело – соняшникова олія. За будовою кислоти схожі, але функції у них абсолютно різні. Медики б’ють на сполох, адже в звичайному раціоні сучасної людини омега-3 кислот не вистачає, тому організм використовує ті самі доступні омега-6. Чим це загрожує нам з вами?

Иконка рука

ДЕФІЦИТ ОМЕГА-3 ПНЖК
«відкриває двері» для алергій

запальних процесів, які довго тривають, раннього розвитку атеросклерозу

Иконка сосуды

НЕДОСТАТНІСТЬ ОМЕГА-3 ПНЖК ПРИЗВОДИТЬ ДО ЗГУЩЕННЯ КРОВІ

на стінках судин швидше утворюються холестеринові бляшки, підвищується ризик тромбозів

Иконка мамы с ребенком

Якщо мама, яка годує груддю, не отримує омега-3 ПНЖК,
це небезпечно і для неї, і для дитини

Материнський організм всі запаси ПНЖК «відправляє» в молоко, щоб забезпечити правильний розвиток мозку і сітківки очей дитини. Сама ж мама страждає від післяпологової депресії, перепадів тиску, аритмії.

Иконка голова

Якщо людина
НЕ ОТРИМУЄ ПОТРІБНУ КІЛЬКІСТЬ ОМЕГА-3 ПНЖК, СТРАЖДАЄ ГОЛОВНИЙ МОЗОК,
розвиваються мігрені, падає зір і руйнується сітківка очей.

Иконка легкие

Ще одна ознака нестачі ДГК і ЕПК – це
ЧАСТІ ЗАХВОРЮВАННЯ БРОНХО-ЛЕГЕНЕВОЇ СИСТЕМИ, ХРОНІЧНІ БРОНХОСПАЗМИ

Иконка защита

ОМЕГА-3 ПНЖК – ЦЕ «ВАРТА» ІМУНІТЕТУ
Їх нестача погіршує взаємодію між імунними клітинами, знижує вироблення антитіл.

І наостанок…

Ми можемо скільки завгодно заздрити японцям – мовляв, у них і техніка, і рівень життя, і довголіття. Якщо ж хочеться не лише нудно зітхати, а й «наздогнати і перегнати» жителів Японії – міняйте раціон, вибирайте дієтичні добавки з правильним риб’ячим жиром і забезпечуйте організм ПНЖК омега-3. Повірте, він це оцінить!

Важность для организма Омега-3
Хочете знижку? mail