Мамина гордість: як прискорити розвиток крихітки
Багато мам порівнюють свого малюка з однолітками – у сусідів вже говорить фразами, а наш ще тільки пальцем показує, у подруги вже побіг, а наш ледве ходить без підтримки, в садку дівчинка читає сама, а наш навіть книжки з картинками через дві хвилини відкладає… Якщо помітна відчутна різниця в психомоторному і емоційному розвитку між вашою дитиною і її однолітками, а педіатр впевнено стверджує, що малюк здоровий, швидше за все, є дефіцит поліненасичених жирних кислот (ПНЖК) омега-3. Це проблема багатьох сучасних сімей, адже джерело цих речовин – морська риба.
Чи часто у вас така їжа на столі? Отож!
У більшості випадків дефіцит омега-3 організм регулює, використовуючи найближчих сестер омега-3 ПНЖК – омега-6, які містяться в рослинних оліях. Хоча ці кислоти схожі, вони виконують різні функції. Результатом такої заміни може стати уповільнений розвиток нервової системи, часті хвороби, ослаблення імунного захисту, тривалі запальні процеси.
Як омега-3 допомагають малюкам розвиватися?
Ці кислоти здатні вбудовуватися в клітинні мембрани головного мозку і нервових клітин. Вони забезпечують нормальну життєдіяльність органів на клітинному рівні.
Омега-3 кислоти потрібні для утворення в мозку нейронних зв’язків, появи нових синапсів. Саме вони відповідають за формування нових навичок, здатність до навчання, отримання нових знань.
Ці ПНЖК активно беруть участь у процесі кровотворення, впливають на роботу кровоносної системи, тобто знову ж таки забезпечують мозок живленням.
Без омега-3 кислот неможливе правильне проходження нервових імпульсів у різних ділянках головного мозку. Цей процес особливо важливий у дитячому віці, адже імпульси – це як раз нові навички та вміння дитини, «перекладені на мову мозку».
Що ж відбувається з малюком, коли в його їжі недостатньо кислот омега-3?
- Дитина стає непосидючою, у неї нерідко діагностують гіперактивність. Малюкові складно на чомусь зосередитися.
- У дитини погіршується пам’ять, слабко формуються нові навички, їй важко вчитися.
- Емоційний фон розхитується і погіршується, настрій скаче то вгору, то вниз.
Мами, які регулярно дають своїм діткам глибоководну рибу або спеціальні добавки, в складі яких є омега-3 ПНЖК, помітили: діти стають спокійнішими і більш товариськими, рідшають напади капризування, а енергія малюка немов набуває вектору. Крім того, дітки легше навчаються, швидше засвоюють нові навички та навіть наздоганяють (а іноді – і переганяють!) однолітків у розвитку.
Крім того, омега-3 кислоти зміцнюють імунітет дітей, допомагають їм вистояти проти атак мікробів і вірусів. Отже, малюки можуть витрачати сили не на протидію хворобам, а на отримання нових знань і навичок.
Експерименти показали, що комплексний підхід до корекції відставання в розвитку дітей, в якому є прийом достатньої кількості омега-3 кислот, дає дійсно дивовижні результати.