Смарт омега для детей с близорукостью

Дитяча короткозорість - боремося правильно

Дитина лежить на ліжку, «обіймаючи» телефон або планшет, і відтягнути її не вийде і за вуха? Улюблене чадо завзято «ріжеться» в комп’ютерну гру? Або, може, юний вундеркінд схилився над підручниками, ледь не впираючись лобом у настільну лампу? Уважно стежте за дитиною: ось вона тре почервонілі очі, ось мимоволі масажує брови або примружується, щоб зображення було більш чітким. Знайома картина? Так може проявлятися міопія, або, в перекладі з медичної мови, короткозорість. Її діагностують у 20-30% школярів – і молодших, і старших.

Як же боротися з цією хворобою і не допустити перетворення дитини на очкарика?

Чому слабшає зір

Причини появи короткозорості в шкільному віці різноманітні. Це і величезне навантаження на очі (порахуйте, скільки ваша дитина витрачає на домашні завдання, які виконує під настільною лампою), і надмірне захоплення комп’ютерами, планшетами та іншими гаджетами, і загальна втома, і навіть генетична схильність.

За статистикою діти з ослабленим імунітетом, які часто застуджуються або підхоплюють вірусні інфекції, в більшості випадків страждають від слабкої міопії або середнього ступеня.

Ще одна суто «дитяча» причина – це слабкість очних м’язів, які відповідають за рухи кришталика і очі в цілому. Саме «ліниві» м’язи можуть бути причиною розвитку короткозорості слабкого ступеня.

Куди бігти, за що хапатися

Бігти насамперед треба до офтальмолога. Він проведе обстеження дитини і поставить діагноз. Міопія буває трьох ступенів:

  • слабка (до -3 діоптрій);
  • середня (від -3 до -6);
  • сильна (понад -6).

У разі сильної міопії без окулярів або лінз не обійтися, в подальшому може знадобитися спеціальна операція. Однак зі слабким і середнім ступенем короткозорості можна боротися, і робити це досить успішно.

Три табу для батьків:

  • ні в якому разі не купуйте дитині готові окуляри – лікар повинен виписати рецепт, за яким в оптиці мають їх виготовити індивідуально;

  • не призначайте лікування самостійно – за порадами бабусь або інтернет-форумів – ситуація може погіршитися;

  • не пускайте хворобу на самоплив: міопія – це не нежить і не юнацькі проблеми зі шкірою, які минуть у міру дорослішання.

Що можна і потрібно робити?

  • Стежити за загальним навантаженням дитини. Скоротіть кількість секцій, занять і гуртків, особливо якщо вони змушують дитину напружувати очі і голову.

  • Забезпечити нормальний режим відпочинку. Дитина повинна гуляти на свіжому повітрі – в ідеалі хоча б по дві-три години на день. Повноцінний сон – ще одна обов’язкова умова для збереження нормального зору.

  • Обмежити гаджети. Домовтеся з дитиною, що через кожні 40 хвилин «спілкування» з комп’ютером або смартфоном вона робитиме паузу. Для молодших школярів цей час краще скоротити до 20-25 хвилин.

  • Дати світло. Слідкуйте, щоб настільна лампа давала достатню кількість світла, забороніть використовувати девайси в темряві – це збільшує навантаження на очі.

  • Робити гімнастику для очей. Спеціальні вправи, які зміцнюють м’язи очей, допоможуть впоратися з початковими стадіями короткозорості.

  • Збалансувати раціон. Хороші результати при лікуванні слабкої і помірної міопії дає прийом спеціальних дієтичних добавок, що містять комплекс вітамінів і омега-3 поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК). При середньому або високому ступені короткозорості такі комплекси потрібно пропивати циклами. Крім того, омега-3 допомагають у боротьбі з синдромом сухого ока, який розвивається від частої роботи з комп’ютерною технікою.

Омега 3 для гарного зору дитини

Омега-3 кислоти і міопія: хто кого

Поліненасичені жирні кислоти омега-3 запобігають змінам у сітківці ока, стимулюють її правильний розвиток, покращують роботу зорового нерва. Вони важливі для нормального зволоження ока і збереження гостроти зору. Саме тому при будь-якому ступені короткозорості необхідно ввести в раціон школяра морську рибу або давати йому дієтичні добавки, що містять омега-3 ПНЖК.

Хочете знижку? mail