Смарт Омега для чіткого мовлення

Спритні ручки, чітке мовлення: як це сформувати та зберегти?

Коли малюк підростає, мама і тато з радістю стежать за його розвитком, чекають, коли лепет перетвориться на слова, буде зроблений перший крок. Однак іноді буває, що ровесники і друзі малюка по дитячому майданчику вже щосили балакають цілими реченнями, вміло будують вежі з піску і бігають наввипередки, а власна дитина ледь-ледь навчилася говорити «мама», та й спритності в рухах їй не вистачає.

Одна з причин такої ситуації – нестача в раціоні поліненасичених жирних кислот омега-3 (ПНЖК). Вони містяться насамперед у м’язах глибоководної морської риби і дуже важливі для гармонійного розвитку дітлахів і для здоров’я дорослих. Нестача кислот омега-3 може сповільнити розвиток мозку, бо нейронні зв’язки формуються повільніше, погіршується кровопостачання. Омега-3 кислоти не виробляються людським організмом, тому вони є незамінними. Єдиний спосіб «отримати» ці речовини – правильне харчування (наприклад, якісна морська риба) або прийом спеціальних добавок.

Смарт Омега для розвитку дитини

Як риба допоможе заговорити?

У діток, які перебувають на грудному вигодовуванні, дефіциту омега-3 кислот практично не спостерігається, оскільки материнський організм «віддає останнє», буквально переводячи запаси ПНЖК в молоко. Але якщо малюк на штучному вигодовуванні або вже відмовився від грудей, дуже важливо подбати про те, щоб він отримував потрібну кількість омега-3 ПНЖК. У цю групу входять такі важливі кислоти, як ДГК і ЕПК. Вони підтримують мембрани клітин у потрібному стані, що необхідно для правильного розвитку дитини.

Формування мовного центру в головному мозку особливо активно відбувається у діток після року. До півтора років маленькі лінгвісти опановують не менше одного слова за кожні дві години активного життя: такими темпами мова не розвивається більше в жодному періоді. Природно, це вимагає і швидкого розвитку мозку, який збільшується в розмірах, «вирощує» нові нейрони. Між ними утворюються спеціальні зв’язки, які «відповідають» за координацію рухів та розвиток мовлення. При цьому зони мозку пов’язані між собою: розвиток однієї стимулює іншу. Яскравий приклад – поліпшення дитячого мовлення після занять з розвитку дрібної моторики рук.

На жаль, в зворотну сторону це правило теж працює: якщо нервові імпульси погано проходять в одній зоні мозку, наприклад, відповідальній за координацію і моторику, страждає й інша, наприклад мовний центр.

Одна з причин того, що нервові імпульси проходять повільно або неправильно, – брак омега-3 ПНЖК в організмі. Залежно від того, в якій зоні мозку порушено проходження імпульсів, у малюків проявляються різні симптоми – від проблем із запам’ятовуванням нових слів до нескоординованих рухів. Тим часом достатня кількість ПНЖК у раціоні не тільки допомагає дитині гармонійно розвиватися, швидко засвоювати нові навички, але ще і є обов’язковою умовою психічного здоров’я.

Якщо малюк не любить рибу або не їсть її через алергію, йому обов’язково варто приймати омега-3 ПНЖК додатково. Для цього створено лінійку Смарт Омега, де є відповідні комплекси для дітей різного віку.

Омеги 3 для заряда энергии

Недиференційована дисплазія сполучної тканини – проблема та шляхи вирішення

Недиференційована дисплазія сполучної тканини – проблема та шляхи вирішення Т.В. Веселова, к.мед.н., асистент, кафедра сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Національної медичної академії післядипломної освіти імені

Детальніше »
Защитные функции Smart Omega для организма

Омега-3: захисна міць організму

Омега-3: захисна міць організму Вітаючи близьких зі святами, ми обов’язково бажаємо міцного здоров’я, проте не завжди організм працює, як хороший швейцарський годинник. Інфекції, віруси та

Детальніше »
Хочете знижку? mail